Meniu
2019-07-05 / Naujienos

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke kuriasi dar viena biotechnologijų įmonė

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke (VMIPP) įsikurs dar viena biotechnologijų įmonė – UAB „Sanobiotec”, vykdanti MTEP veiklą ir jau šiuo metu su partneriu Nacionaliniu vėžio institutu įgyvendinanti inovatyvų mokslinių tyrimų projektą onkologijos srityje.

Tarp Vilniaus inovacijų pramonės parko operatoriaus VšĮ „Šiaurės miestelio technologijų parkas” ir UAB „Sanobiotec” pasirašyta sutartis numato, kad UAB „Sanobiotec” įsikurs 55 arų ploto parko teritorijoje, čia įkurdama mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą bei administracines patalpas. Statybos, tikimasi, prasidės 2019 metų lapkričio mėnesį, o veiklą naujose patalpose įmonė planuoja nuo 2021 metų. Numatoma kad UAB „Sanobiotec” investicijos sieks iki 8 mln. Eur, bus sukurta iki 80 naujų darbo vietų.

„Pasirašyta sutartis su UAB „Sanobiotec” dar tvirčiau brėžia Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko tendenciją, kad esame patrauklūs stiprioms ir pažangioms įmonėms, veikiančioms sumanios specializacijos srityse, ir ypatingai – sveikatos technologijų ir biotechnologijų sektoriuje”, – sako VMIPP operatoriaus Šiaurės miestelio technologijų parko vadovas Gediminas Pauliukevičius.

Pagrindinės „Sanobiotec” veiklos sritys – fitocheminių medžiagų išskyrimas ir gryninimas, jų panaudojimas vaistiniuose ir sveikatingumo preparatuose, plataus vartojimo bei inovatyvių produktų tyrinėjimas ir kūrimas.

„Mūsų laboratorijoje tiriami natūraliai aptinkami junginiai, sintetinami biologiškai aktyvūs jų analogai, vertinamas jų potencialas sveikatingumo ir vaistinių preparatų rinkose. O atsižvelgdami į globalias tendencijas ir potencialą, siekiame plėsti savo veiklą į industriją, susijusią su sveikatos technologijomis ir biotechnologijomis, agroinovacijomis ir maisto technologijomis”, – apie įmonės plėtrą ir sprendimą įsikurti Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke pasakoja direktorius Rytis Vincentas Urbonas.

Iki šiol Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrusios dvi įmonės: lietuviško kapitalo inžinerinės pramonės įmonės „Poliprojektas“ laboratorijos statybos jau įpusėjo, netrukus įsikūrimo darbus pradės ir viena perspektyviausių Suomijos inovatyvių bendrovių „Experimentica“.

Netolimoje ateityje Šiaurės miestelio technologijų parkas VMIPP planuoja pastatyti ir įrengti 2 000 kv. m verslo inkubatorių, skirtą jaunoms technologinėms gamybinėms įmonėms bei mokslininkams. Taip pat čia bus įkurti dviejų mokslo ir studijų institucijų filialai, kurių studentai, tyrėjai ir doktorantai turės galimybę realizuoti savo sumanymus bendradarbiaudami su jau pažengusiomis VMIPP įsikūrusiomis aukštųjų technologijų gamybinėmis įmonėmis. Bus siekiama užtikrinti VMIPP įmonių sinergiją – teritorijoje planuojama įkurti ne mažiau kaip 6 klasterius.