Meniu
2019-09-19 / Naujienos

Pirmą kartą surengtas orientavimosi žaidynes „Inovatorių Vilnius” laimėjo IT specialistų komanda „EIS group Lietuva”

Rugsėjo 18 dieną Vilniuje surengtos orientavimosi žaidynės „Inovatorių Vilnius”, kurių metu Šiaurės miestelio technologijų parkas kvietė pažvelgti į Vilnių kitaip – geriau pažįstant inovatorius ir mieste diegiamas inovacijas.

Vidurdienį startavusios orientavimosi žaidynių komandos turėjo 3 valandas, kad aplankytų 10 vietovių Vilniaus mieste ir įmintų parengtas užduotis. Pirmoji užduotis slypėjo parodoje „Geras dizainas 2019”, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje. Vėliau orientacininkai ieškojo atsakymų prie Šv. Jonų bažnyčios varpinės, Mažojo teatro, Vilniaus universiteto, lazerių ir lazerinių sistemų kūrimo bendrovės Light Conversion, lankėsi SEB inovacijų biure, Sapiegų parke (Vilnius Tech Park), Gyvybės mokslų centre, ir finišavo Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke.

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti visus finišavusius būtent čia, neseniai pradėtame plėtoti Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke, kuris nuo idėjos sparčiai juda link savo vizijos – sutelkti Vilniuje aukščiausią pridėtinę vertę kuriančias MTEP įmones. Neabejoju, kad nemaža dalis čia lankotės pirmąjį kartą, ir galiu drąsiai pažadėti, kad kai lankysitės čia po metų ar dviejų – šią vietą sunkiai atpažinsite, nes čia galėsime kalbėtis ne tik apie idėjas ir vizijas, bet apie čia įsikūrusias stiprias inovacijas vystančias kompanijas, konkuruojančias pasauliniu lygiu”, – sveikindamas dalyvius sakė Šiaurės miestelio technologijų parko vadovas Gediminas Pauliukevičius.

„Inovacijų savaitės metu rengdami orientavimosi žaidynes norėjome ne tik pakviesti geriau pažinti inovacijas ir inovatorius, bet ir parodyti simbolinį inovacijų kelią nuo idėjos iki kasdienybės. Spręsdami užduotis dalyviai turėjo progą pažinti ne tik šiomis dienomis, bet dar XVIII amžiuje kurtas inovacijas, pro kurias kasdien praeiname apie jas nė nepagalvodami”, – pasakoja projekto vadovė Gintarė Agintienė.

Pasak jos, visos finišavusios komandos buvo gana stiprios, galėjusios varžytis ne tik vikrumu ir žiniomis, bet ir išmone orientavimosi žaidynių metu naudojant inovatyvias technologijas, už kurias buvo skiriami papildomi taškai.

G. Agintienės teigimu, visus smagiai nustebino vyriška „EIS Group Lietuva” komanda, kuri, į finišo vietą atvykusi skaičiuojant paskutines žaidynėms skirtas minutes, suskaičiavus taškus visgi parodė geriausią rezultatą. Antrąją vietą laimėjo UAB „Atabaltika” komanda „Dyzelis”, o trečiąją – „INOninjas” pasivadinusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros komanda.

„Svarbiausia – neskubėti ir turėti aiškią strategiją. Taip ir stengėmės daryti. Tačiau nežiūrint į tai, turime pasakyti, kad užduotys mums patiko, o kai kurios – net tapo nemenku iššūkiu”, – juokavo ir rezultatu džiaugėsi laimėtojai.

Su visais, norinčiais pasmalsauti ir pabandyti išspręsti bent keletą žaidynių „Inovatorių Vilnius” užduočių – kviečiame jas atsisiųsti sekant šią nuorodą.

Orientavimosi žaidynės „Inovatorių Vilnius” – vienas iš festivalio „Inovacijų savaitė 2019” renginių, kurį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), o globoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija.