Vilniaus inovacijų pramonės parkas: pasirašyta pirmoji sutartis, deramasi su skandinavais
Vilniaus miesto inovacijų pramonės parkas pradeda pildyti investuotojų gretas
Balandžio mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos įsteigtas Vilniaus miesto inovacijų pramonės parkas (VMIPP) sėkmingai pradeda savo veiklą. Rugpjūtį VMIPP sudarė sutartį su operatoriumi VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parku, o šis pasirašė valstybinės žemės nuomos sutartį su Nacionaline žemės tarnyba su ilgalaikės subnuomos galimybe, tad nuo šiol VMIPP yra atviras investuotojams. Šiuo metu Šiaurės miestelio technologijų parkas intensyviai derasi su inovatyviomis Lietuvos ir užsienio pramonės įmonėmis dėl įsikūrimo 24 ha teritorijoje.
„Rugpjūtį pasirašę VMIPP plėtros startui reikiamas sutartis iškart sulaukėme susidomėjimo įsikūrimo galimybėmis – prieš keletą savaičių sudarėme sutartį su pirmuoju investuotoju, į pabaigą artėja derybos su Lietuvoje įsteigta Skandinavijos kompanijos dukterine įmone, intensyviai deramės su kitomis Lietuvos ir užsienio kompanijoms. VMIPP yra vienintelė vieta Vilniaus mieste su išvystyta infrastruktūra, skirta išskirtinai inovatyvioms pramonės įmonėms, turinti valstybinės svarbos ekonominio projekto statusą, todėl susidomėjimas šia teritorija mūsų, kaip operatoriaus, nestebina“, – teigia VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parko vadovas dr. Gediminas Pauliukevičius.
Pasak G. Pauliukevičiaus, vienas iš pagrindinių Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko patrauklumo investicijoms veiksnių yra patogi lokacija ir susisiekimo tinklas. VMIPP įsikūręs Vismaliukų gatvėje, netoli Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir mokslo centrų, o tai sukuria galimybę bendradarbiauti su netoliese esančiais mokslo darbuotojais, užsiimančiais moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra, taip pat pasiekti studentus, kurie yra potencialūs ir perspektyvūs inovatyvių įmonių darbuotojai. Jau dabar matyti, kad VMIPP įmonėms bus reikalingi aukštos kvalifikacijos specialistai, todėl planuojama sukurti gerai apmokamas darbo vietas.
Pirmasis oficialus VMIPP investuotojas – lietuviško kapitalo inžinerinės pramonės įmonė „Poliprojektas“ – šiuo metu pradedanti įsikūrimo darbus.
„VMIPP pasirinkome dėl patogios vietos – netoli Vilniaus Gedimino technikos universitetas, galimybė vystytis šalia inovatyvių šiuolaikiškų kompanijų ir taip pagerinti pozicijas pritraukiant potencialius investuotojus ir komercinius partnerius. Šiuo metu rengiamės vykdyti naujos kartos gaisro gesinimo sistemų inovacijų vystymo projektą. Planuojame, kad prie šiuo metu esamų 30 darbo vietų papildomai bus įkurta dar 35“, – teigia UAB „Poliprojektas“ direktorius Edvardas Charžauskas.
Pasak jo, inžinerinės pramonės įmonė daugiau kaip 10 metų užsiima pastatų ir statinių gaisrosaugos projektavimu. Bendrovė taiko naujausius skaitmeninius baigtinių elementų metodus apskaičiuojant galimus gaisro vystymosi parametrus, vertina ir pasitelkia gautus rezultatus nustatant reikiamus gaisrosaugos inžinerinių sistemų parametrus.
Netolimoje ateityje Šiaurės miestelio technologijų parkas planuoja pastatyti ir įrengti 2 000 kv. m verslo inkubatorių, skirtą jaunoms technologinėms gamybinėms įmonėms bei mokslininkams. Taip pat VMIPP bus įkurti dviejų mokslo ir studijų institucijų filialai, kurių studentai, tyrėjai ir doktorantai turės galimybę realizuoti savo sumanymus bendradarbiaudami su jau pažengusiomis VMIPP įsikūrusiomis aukštųjų technologijų gamybinėmis įmonėmis. Bus siekiama užtikrinti VMIPP įmonių sinergiją – teritorijoje planuojama įkurti ne mažiau kaip 6 klasterius.