Meniu
2017-12-19 / Projektai

Libapark

2008 m. kovo 3 d. VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas (ŠMTP) ir CIRA (Italijos oro erdvės tyrimų centras) pradėjo projektą „Libapark“ (Lietuvos inovacinio verslo skatintojas – ŠMTP). 

Šis projektas skirtas:

  • studentams, mokslininkams ir tyrėjams iš universitetų ir tyrimų centrų;
  • verslininkams, novatoriškoms įmonėms, technikos bendrovėms, ar asmenims, ketinantiems tik pradėti savo verslą;

bei visiems tiems, kurie turi idėjų ar verslo planų:

  • aeronautikos srityje
  • IT sektoriuje, kurio produktas ar paslauga būtų susijusi su aeronautika.

Šio projekto tikslai: 

  • Skatinti naujas verslo idėjas, skirtas panaudoti technologinių tyrimų rezultatus iš universitetų, tyrimų centrų, SVV įmonių ar individualių verslininkų, norint padidinti Lietuvoje veikiančių SVV bendrovių, dirbančių aukštųjų technologijų srityje, skaičių;
  • Skatinti mokslinius, technologinius ar komercinius Lietuvos ir Italijos ryšius ir bendradarbiavimą;
  • Suteikti reikalingą paramą ar paslaugas jauniems mokslininkams ir (ar) verslininkams;
  • Skatinti inovatyvių įmonių kūrimasi.

Projekto partneriai siekė surasti, remti ir padėti start-up ir (ar) spin-off įmonėms verslauti IT ar aeronautikos sektoriuje. 2007 m. rugsėjį ŠMTP ir CIRA Neapolyje (Italija) pasirašė susitarimą dėl šio projekto įgyvendinimo, o „Libapark“ koordinacinis komitetas 2008 m. rugsėjį paskelbė komandas nugalėtojas, kurių verslo planai išrinkti geriausi.

I vieta – komanda LTCO

II vieta – „GTI Technologijos“

III vieta – „MS Glider“

IV vieta – REDUCTOR

2008 m. gruodžio 16-17 d. ŠMTP, atstovaujama direktoriaus G. Pauliukevičiaus ir CIRA, atstovaujama generalinio direktoriaus M. Cavaliere, kartu su komandomis pasirašė trišalę sutartį dėl 12 500 eurų finansinės bei 30 000 eurų vertės CIRA laboratorijų paramos suteikimo kiekvienai komandai (įmonei). Tai suteikė joms galimybę įgyvendinti savo verslo planus. 

Koordinacinis komitetas (ŠMTP ir CIRA) stebėjo, kaip įgyvendinami verslo planai, koordinavo finansinę ir laboratorinę paramą ir kt. Verslo planai, o taip pat ir projektas, baigėsi 2009 m. rūgpjūtį.

VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parko iniciatyva „Libapark“ išrinkta 2009-2010 m. Europos verslininkystės apdovanojimų (EVA) nacionalinės atrankos nugalėtoja nominacijoje „Investicijos į įgūdžius“. Projektas buvo pristatytas kaip kandidatas EVA apdovanojimams 2010 m. (http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/best-practices/european-enterprise-awards/candidates/index_en.htm)

Daugiau informacijos apie projektą: http://www.libapark.lt/